הקבוצות המשולבות

שחקני הקבוצה המשולבת
300x300_0003_shagrirut.png

מועדי פעילות עדכניים:

הקבוצה של שחר - ימי ג' 18:00

הקבוצה של פיטר - ימי ה' 19:00

חברי עמותה המעוניינים להצטרף, פנו: lior@katamon.co.il


פרויקט "הקבוצות המשולבות" הוא ראשון מסוגו בארץ. הפרויקט נוסד לאורו של רעיון הפרנדינג ("Friending"), המדבר על הפגשת קבוצות אוכלוסיה שונות. דרך חיבור אנושי ויצירת קשרים בפעילות אנו מרוויחים פעמיים: גם שילוב חברתי, וגם הכרת השונה.


במסגרת "הקבוצות המשולבות" אנחנו מפעילים שתי קבוצות כדורגל, בהם משחקים אוהדי הקבוצה יחד עם מתמודדים עם מוגבלויות.

קבוצה אחת משלבת אנשים המתמודדים עם מוגבלות שכלית – התפתחותית; השניה משלבת מתמודדי נפש.


בעקבות הצלחת הפרוייקט בהפועל קטמון ירושלים, מועדוני כדורגל נוספים החליטו לפתוח קבוצות משולבות. אחת למספר חודשים מתקיים טורניר המפגיש את הקבוצות מרחבי הארץ.

ב״טורניר השווים״ האחרון שנערך ביוני 2021 זכתה הקבוצה המשולבת שלנו בגביע. ראו בסרטון:

שחקני הקבוצה המשולבת
שחקני הקבוצה המשולבת

חבר העמותה, גל הוכשטיין, המשחק באחת הקבוצות, מספר:

❞ בערב ירושלמי קריר נפגשנו במגרש הכדורגל הסינטטי בגילה כמה חברים, אוהדי הפועל, כדי להתחיל פרוייקט חברתי חדש במסגרת המועדון. מאז הקמתה של הפועל קטמון ירושלים שמנו דגש על נושאים כאין אלה, מתוך אחריות ורצון לקדם ערכים שחשובים לנו בירושלים. הרעיון הוא לקחת את הכוח של הקהילה, שנוצרה סביב קבוצת האוהדים, ולהפיק ממנו דברים טובים.


לשם הקמת "הקבוצות המשולבות" באו לעזרתנו אנשים יקרים המשולבים בפרויקט "עמיתים - חושבים אחרת". מה קרה מאז שהתחלנו לשחק? נהיינו קבוצה. למדנו להכיר. למדנו לדעת שהנפש סוערת, ושיש שבועות כאלה ואחרים (לכולנו); השתפרנו מאוד בכדורגל, הפכנו לחברים שנפגשים מפעם לפעם גם לקפה, וגם לראות את רבע גמר המונדיאל.


בעיקר למדנו שרווחה היא לא צדקה, היא לא פטרונות והיא לא הצלה. רווחה היא חיבור, חיבור אמיתי שבא מהלב ויש בו לפעמים חמלה, לפעמים אהבה, לפעמים כעס, אבל בעיקר אנושיות.


כשנה אחרי שהתחלנו, משרד הספורט, משרד העבודה והרווחה והג'וינט השיקו תכנית גדולת היקפים בשם "שווים בספורט", שהביאה את הרעיון שלנו למקומות נוספים בארץ ומגרשים אחרים. אני שמח, כי הצלחנו לתרום משהו קטן, ובעיקר מתרגש שיש עוד קבוצות לשחק נגדן. ❞

תודה לשותפים שלנו: ג'וינט ישראל, משרד התרבות והספורט, ותכנית "עמיתים - חושבים אחרת".

קישור קישור קישור
קישור
1/0