הכר את המועמד - טל בן עזרא

בן 36, ירושלמי. גדלתי בשכונת בקעה וכיום מתגורר בקטמון. נשוי לאלה ואבא לאיתמר (המתוק) בן שנה וארבעה חודשים. חבר עמותה ואוהד גאה של הפועל. עובד בתחום התקשורת ב-15 השנים האחרונות בתפקידים כגון: דובר ומנהל קשרי קהילה בהפועל ירושלים כדורסל, רכז תקשורת באוניברסיטה העברית וראש מדור תקשורת ישראלית ביד ושם.

החזון

אדאג שלמועדון תהיה מדיניות תקשורת חוץ ופנים ברורה וענפה. התקשורת הארצית, לעניות דעתי, היא לא דבר שצריכים לחשוש ממנו. להפך: יש ללמוד איך להרוויח משיתוף הפעולה בצורה מאוזנת שלא תפגע בקבוצה מבחינה מקצועית ואף תזכה את המועדון בחשיפה שממנה אפשר בעיקר להרוויח.

היציע


איך אתה מציע לפתור את המחלוקות שעדיין קיימות ביציע? איך תאחד את הקהל?

לטעמי הפתרון מצוי בשני דברים בסיסיים: מפגשים והידברות. בעיני, הוועד המנהל והמועדון צריכים לקחת חלק אקטיבי ביצירת פלטפורמות שיפגישו בין האוהדים ויגרמו להם לשבת, לפרוק ולדבר על הכל: משקעי העבר, חיטוט בפצעים, שיח על הנעשה היום והסתכלות קדימה עם דגש על איך גורמים לכולם להרגיש שייכים. אני בן אדם שמאמין באנשים, במפגש ביניהם, ואני חושב שכולנו היינו עדים לתוצאות העצובות של מה שקורה כשאין מפגשים כאלה. אם אכנס לוועד המנהל אדאג בדיוק לזה: מפגשים, שיח, צפיות משותפות, מעגלים מיוחדים והעלאת נושאים (גם הכואבים מכל) על מנת שכולם יוכלו לשתף ולהבין יחד איך מאחדים את היציע וגורמים לכולם להרגיש שייכים. ברגע שזה יקרה, אני משוכנע שיהיו פתרונות פשוטים לכל מחלוקת שתצוץ.

איך לדעתך יש לטפל באלימות שיש בתוך היציע שלנו?

אני חושב שלמועדון צריכה להיות מדיניות של אפס סובלנות כלפי גילויי אלימות בתוך היציע. מחאה היא דבר נכון, טוב ולגיטימי- עד שהיא עוברת את הגבול. בנושא זה, אני חושב שהוועד המנהל צריך להבהיר מדיניות זו ולוודא שהגבול לא נחצה- גם במחיר של ענישה.

האם לדעתך נכון לעשות מאמץ להפוך את היציע להיות עם כמה שפחות פוליטיקה? 100% הפועל ירושלים.

אני חושב שהיציע צריך להיות מקום בו כל אחד יכול להביע את עצמו, כל עוד הדבר לא כולל גילויי שנאה או פגיעה מכוונת. כך או כך, המטרה שלשמה כולם מתכנסים היא הפועל ירושלים וההצלחה שלה. אני יודע ורוצה להאמין שכל מי שנכנס בשערי האצטדיון מגיע עם האג'נדה הזאת.

איך מחזירים ליציע אוהדים שטוענים שזאת לא הפועל ירושלים האמיתית?

התשובה לשאלה הזו טמונה בהבנה בסיסית שכולנו צריכים לקבל: קרה פה משהו בזמן הפיצול. נפגענו, נשרטנו, כעסנו וחווינו שנים בנפרד שיצרו משקעים לא פשוטים בכלל. בתוך כל זה נוצרה תחושת ריחוק אצל חלק מהאוהדים שלא מרגישים שייכים וטוענים שמבחינתם זאת לא הפועל ירושלים האמיתית. עוד לפני ניסיונות ההחזרה שלהם ליציע, צריכים לקבל את המקום בו הם נמצאים ולכבד את זה. מכאן זו המשימה שלנו כאוהדים וכוועד לגרום להם להרגיש שייכים: לשמור איתם ועם כל האוהדים על קשר, לספר להם יותר על הפעילות שלנו, להזמין אותם למשחקים, לשבת לדבר איתם ולתת להם את הזמן. הזמן והכבוד למה שהם מרגישים, יחד עם ניסיון אקטיבי לקרב ולחבר מחדש, הם המרכיבים החשובים ביותר. בסופו של דבר הם בשר מבשרנו והם חסרים - לי ולכולנו.


עמותה ועמדות כלליות


מה דעתך בנוגע לבעלות אוהדים?

בעד. מאמין בדרך הזו וגאה שככה מנוהל המועדון שלי.

האם היית שוקל אפשרות לתת שליטה זמנית לבעל הון? לצורך הדוגמא – נניח שבקיץ יגיע תורם פוטנציאלי ויציע להזרים 2 מיליון דולר בשנה, במשך שלוש שנים, בתנאי שיקבל זכויות ניהול על הקבוצה הבוגרת.

אני מתנגד לרעיון שכזה. בעיני, חשוב לעודד כמה שיותר גופים לבוא ולתמוך במועדון ובפעילות שלו, אך לא על חשבון פגיעה בבעלות האוהדים. האוהדים צריכים להיות בעלי השליטה בהפועל- ואך ורק הם.

מה דעתך בנוגע להגבלת קדנציה לחברי ועד ועובדים בשכר?

אני בהחלט חושב שנכון לכל גוף שהוא לבצע ריענון שורות אחת לכמה זמן, אך אני לא יודע אם הגבלת קדנציה הוא הפתרון הנכון. לטעמי, יש דרכים נוספות שבאמצעותן אפשר למנוע מצב של שחיקת בעלי תפקיד והישארות לא הכרחית שלהם במקום העבודה. בנוגע להגבלת קדנציה לחברי ועד- אני חושב שכוחה של הדמוקרטיה הוא דבר קריטי. אם חברי העמותה חושבים בצורה גורפת שחבר ועד מסוים עושה עבודתו נאמנה ומצביעים על כך בבחירות- הרי נכון שימשיך בתפקידו. אני סומך על האוהדים וחברי העמותה שהם יודעים מה הם עושים ואם הם מוצאים שמישהו לא ראוי או לא תורם הוא פשוט לא ייבחר לקדנציה נוספת. בנוסף, לא הייתי רוצה לוותר על חבר ועד שיש לו השפעה חיובית אדירה על המועדון בכל ההיבטים (כספיים, ניהוליים וכו') רק בגלל סעיף תקנוני. עם זאת, לא שולל אפשרות של (למשל) שנת ריענון אחרי חמש שנים או סעיף שבו רק שני כיסאות של הוועד עומדים להצבעה בכל שנה. לגבי הגבלת קדנציה לעובדים בשכר- אני לא חושב שזהו דבר מקובל או מוכר בגופים גדולים ורציניים. אני חושב שמי שעושה עבודה טובה צריך להמשיך בה ולא לאבד את משרתו בגלל סעיף כזה או אחר. לצד זה, אני כן חושב שהוועד צריך ללכת על מהלך של בניית כלי מדידה והערכה לכל בעלי התפקיד המרכזיים במועדון (מנכ"ל, מנהל מקצועי וכו') ולאחר מכן, באופן תקופתי, לשקף לחברי העמותה את תפקוד העובד בהתאם לאותם כלים. לטעמי זה מהלך שיעשה סדר במועדון, יחזק את הוועד המנהל ויאפשר לחברי העמותה להבין יותר את החלטותיו.

מה יותר חשוב בעיניך – הצלחה מקצועית או "רוח המועדון" (ערכים קהילתיים, בעלות אוהדים, אפס סבלנות לגזענות אלימות וכו').

אני לא חושב שאפשר לוותר על אחד משני הדברים- לשניהם חשיבות גדולה. מצד אחד רוח המועדון היא קריטית והיא לב הדברים שמייחדים אותנו, ומהצד השני במועדון יש קבוצת כדורגל מקצוענית ותחרותית שצריכה לשאוף למצוינות והצלחה. שני הדברים חשובים, על שניהם חשוב לשים דגש בלי שאחד יבוא על חשבון השני.

מה דעתך על ניסיון להפחית את כמות המשחקים בשבת? (בהנחה ונישאר בליגה)?

אשתי דתייה ושומרת שבת כך שעל פניו (מבחינת אינטרס אישי) אני אמור לתמוך במהלך, אבל השיקול צריך להיות רחב יותר. אני בהחלט מודע ליתרון של משחקים בשעות נוחות בסוף השבוע שבהם אפשר למלא את היציע במשפחות וילדים. בכל מקרה, זה נושא ששווה דיון והתעמקות.


מה עמדתך לגבי חפיפה עם משחקי הפועל כדורסל? אמנם, אין למועדון צד בעניין, אך יש תחושה שהמועדון לא עושה מספיק על מנת להימנע ממצבים אלו, לפחות ברמת המחאה או העלאה של הסוגיה על הפרק. האם אתה חושב שצריך להגביר את פעילות המועדון בנושא זה.

אני חושב שהמועדונים צריכים לשבת בצורה מסודרת עם מנהלות הליגה והגופים המשדרים במטרה לנסות למנוע מראש התנגשויות שכאלה. לא נצליח בהכל, לא הכל יתאפשר, אבל חייב להיות מאמץ אקטיבי בנושא. בנוסף, אני חושב שיש אינטרס משותף למנהלות הליגה בכדורסל ובכדורגל ולגוף המשדר (כלכלי, נראות בטלוויזיה בזמן משחקים וכו') שצריך לגרום להם להבין שחפיפות כאלה פוגעות גם בהם.


תרומה להפועל


כמה שעות בשבוע הקדשת להתנדבות בעמותה ומוסדותיה בשנה אחרונה? באילו תחומים ופעילויות?

בשנתיים האחרונות השקעתי מספר שעות שבועיות בהתנדבות לעמותה ולפעילות השוטפת של המועדון. עיקר פעילות ההתנדבות שלי הייתה ייעוץ שוטף ליו"ר הוועד בנושאים אסטרטגיים (בעיקר בנושאי תקשורת פנים וחוץ). לשמחתי, המועדון החליט לאחרונה על העסקת דובר, נושא אותו ניסיתי לדחוף בכל כוחי מהרגע שעלינו לליגת העל. בנוסף, השתתפתי בכל המפגשים לקראת ההחלטה על האיחוד ולקחתי חלק באין ספור פגישות עם אוהדים במטרה לקרב לבבות ולשוחח על דרכים בהן אפשר לגרום לכולם להרגיש בבית אחרי המהלך.

הפעילות בוועד המנהל דורשת זמן רב. כיצד פעילות זו תשתלב עם העבודה שלך ביום-יום? האם באפשרותך להשקיע חצי משרה בהפועל? כיום אני כותב כתבות מגזין על ה-NBA בעיתון "הארץ" ובמקביל מקדם ספר שאני עובד עליו בתקופה האחרונה. אם אבחר לוועד המנהל לא אקח על עצמי מחויבויות תעסוקתיות משמעותיות נוספות על מנת שאוכל להתרכז רק במועדון, בפעילות שלו, בנושאים שאני רוצה לקדם ובגיוס כספים.


מקצועי


מה לדעתך הוועד המנהל יכול לעשות כדי להישאר בליגה?

הדבר הטוב ביותר שהוועד המנהל יכול לעשות בשלב הזה הוא להיות קשוב לצרכי הצוות המקצועי ולתת לו את השקט והתנאים לעבוד במגרש האימונים בצורה אידיאלית. לצד זה, הוועד צריך להיות עירני להתרחשויות ולבצע את השינויים הנדרשים, אם יידרש לכך.

מה חשיבות מחלקת הנוער בעיניך? האם אתה חושב שיש להגדיל את תקציבה על מנת לפתח יותר שחקני בית?

מחלקת הנוער, יחד עם הפעילות הקהילתית וקבוצת הנשים האדירה שלנו, היא אחת הגאוות הגדולות של המועדון. בעיני יש לה חשיבות אדירה והשאיפה של המועדון צריכה להיות להמשיך ולחזק אותה מבחינה תקציבית ובעזרת בניית תוכניות לטווח ארוך. היידה נוער!


מה היית משנה בצורת העבודה הנוכחית בהקשר תפקוד הצוות המקצועי, ותפקיד הו