הכר את המועמד - ירון דוויק

פעיל במועדון מאז 2007 ורוצה להמשיך בפעילות. מביא ניסיון רב בכל מה שקשור לניהול המועדון.

החזון

להמשיך להעצים את המועדון על שלל פעילויותיו.

היציע


איך אתה מציע לפתור את המחלוקות שעדיין קיימות ביציע? איך תאחד את הקהל?

אני חושב שצריך לדבר ולקרב בין הגורמים. השנאה והמתחים היא תוצאה של מרחק במשך 14 שנים וחוסר הכרות וכבוד הדדי בין האנשים. צריך לקיים מפגשים וקירוב לבבות.

איך לדעתך יש לטפל באלימות שיש בתוך היציע שלנו?

לאלימות יש רק תגובה אחת שהיא הרחקה מהיציע. אין סבלנות ולו הקטנה ביותר לאלימות ביציע. אנשים שהם אלימים ביציע של קבוצה ששייכת לאוהדים אינם רואים את טובת הקבוצה מול עיניהם.

האם לדעתך נכון לעשות מאמץ להפוך את היציע להיות עם כמה שפחות פוליטיקה? 100% הפועל ירושלים.

100% הפועל ירושלים. הפועל ירושלים היתה תמיד גוף שמזוהה פוליטית. יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להוציא את הפוליטיקה מהיציע. אבל הפועל ירושלים תמיד היתה ארגון סבלני ומכיל וככה היא צריכה להישאר. שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה ביציע כל עוד הוא מכבד את השני ואני אופטימי לגבי היכולת של הגורמים השונים להגיע להסכמות על מה יש ומה אין ביציע.

איך מחזירים ליציע אוהדים שטוענים שזאת לא הפועל ירושלים האמיתית?

אין דבר יותר אמיתי מהפועל ירושלים הנוכחית. קבוצה אדומה מרגשת בבעלות האוהדים. מה שאוהדי הפועל ירושלים עשו בכדורגל הישראלי – אף אחד לא עשה. לכן צריך סבלנות וצריך לגרום לאנשים לבוא ולהכיר. הרי במשך תקופה ארוכה מאוד אנשים לא היו ביחד והיציע השתנה לא בגלל הפיצול אלא בגלל שהזדקנו ב–15 שנה ובגלל שאנשים פחות מכירים את מי שהיה. צריך לדאוג שאנשים יבואו ויכירו ויראו את כל הטוב שיש לנו.


עמותה ועמדות כלליות


מה דעתך בנוגע לבעלות אוהדים?

אני בעד בעלות אוהדים ולא הייתי מחליף אותה בשום פנים ואופן. אני חושב שהיא המבנה הנכון של בעלות בקבוצות כדורגל. הכדורגל שייך לקהילה ולאוהדים. ובטח שלא לרשויות מקומיות ו/או בעלי הון מזדמנים.

האם היית שוקל אפשרות לתת שליטה זמנית לבעל הון? לצורך הדוגמא – נניח שבקיץ יגיע תורם פוטנציאלי ויציע להזרים 2 מיליון דולר בשנה, במשך שלוש שנים, בתנאי שיקבל זכויות ניהול על הקבוצה הבוגרת.

הייתי שוקל ברצינות. יש מודל שנוסה במכבי חיפה כדורסל שהקבוצה הבוגרת הועברה לניהול של ג'ף רוזן במספר תנאים. אני מכיר את המודל ויש ללמוד לעומק את היתרונות שלו וכן היו שם תקלות.

מה דעתך בנוגע להגבלת קדנציה לחברי ועד ועובדים בשכר?

לא מוצא שום סיבה להגביל קדנציה לחברי ועד. על פי רוב אנחנו לא מוצאים אנשים שנכונים בכלל להיות בוועד לתקופה משמעותית ולכן הבעיה שלנו היא הפוכה. לגבי שכירים. יש לבדוק את העבודה / הישגים ותוצאות כל שנה ומדי 4 שנים לבחון המשך העסקה או החלפה.

מה יותר חשוב בעיניך – הצלחה מקצועית או "רוח המועדון" (ערכים קהילתיים, בעלות אוהדים, אפס סבלנות לגזענות אלימות וכו').

במשך הרבה שנים ידענו לשלב בין שני הדברים בצורה האופטימלית: רוח המועדון והערכים שלו הביאו לייחודיות, להצלחה המקצועית ולהתקדמות על פני השנים – אין סיבה לנתק בין המשתנים.

מה דעתך על ניסיון להפחית את כמות המשחקים בשבת? (בהנחה ונישאר בליגה)?

זו סוגיה מורכבת. מצד אחד יש דתיים מצד שני יש משפחות. צריך למצוא תמהיל נכון שמרצה את כולם.


מה עמדתך לגבי חפיפה עם משחקי הפועל כדורסל? אמנם, אין למועדון צד בעניין, אך יש תחושה שהמועדון לא עושה מספיק על מנת להימנע ממצבים אלו, לפחות ברמת המחאה או העלאה של הסוגיה על הפרק. האם אתה חושב שצריך להגביר את פעילות המועדון בנושא זה.

אחרי שנה ראשונה בליגת העל ובתקווה שזה יימשך – אפשר יהיה בפתח העונה הבאה לפנות לשתי המנהלות בבקשה ללמוד את הנושא ולהתחשב בנו. אין המון קבוצות שיש להן את הצורך המיוחד הזה ואפשר לנסות השנה להשפיע על קבלת ההחלטות. אני חושב שזה האינטרס של המנהלות וגם של הקבוצות השונות.


תרומה להפועל


כמה שעות בשבוע הקדשת להתנדבות בעמותה ומוסדותיה בשנה אחרונה? באילו תחומים ופעילויות?

בערך 7-8 שעות שבועיות. בעיקר בגיוס כספים, עבודת ועד, עבודה מול ליאור חוג'ה בנשוא הנוער והחברתי, יחסי ציבור למועדון בקרב מקבלי החלטות בכדורגל הישראל ועוד.

הפעילות בוועד המנהל דורשת זמן רב. כיצד פעילות זו תשתלב עם העבודה שלך ביום-יום? האם באפשרותך להשקיע חצי משרה בהפועל?

אני עושה את זה כבר הרבה שנים ומצאתי את הדרך לשלב את זה. אין ברשותי יכולת להקדיש להפועל חצי משרה ואני בטוח שזה לא מה שצריך.

מקצועי


מה לדעתך הוועד המנהל יכול לעשות כדי להישאר בליגה?

להיות בקשר אינטנסיבי יותר עם המנהל המקצועי לגייס תורמים וכספים לחיזוק, לדאוג שהיציע יתמוך בקבוצה בכל רגע נתון.

מה חשיבות מחלקת הנוער בעיניך? האם אתה חושב שיש להגדיל את תקציבה על מנת לפתח יותר שחקני בית?

חשיבות מחלקת הנוער היא עצומה ועשיתי בעבר ועושה בהווה המון כדי לקדם אותה. המחלקה בשילוב עם האקדמיה וגם בתי הספר וליגת השכונות מייצרים לנו שחקנים שהם עתיד המועדון – ראה אווקה, אגבדיש ועוד. במסגרת תפקידי בוועד פעלתי שנים רבות (בעיקר כשהייתי יושב ראש אבל לא רק) כדי לחזק את המחלקה. אני רואה כל שבוע משחק אחד לפחות של מחלקת הנוער בגילאים השונים. יש לנו מחלקה נהדרת עם מנהלים ומאמנים מהשורה הראשונה וצריך להמשיך לטפח אותה. הבעיה הגדולה של המחלקה היא לאו דווקא תקציבים ויותר הגעה למתקן משל עצמה ובתחום הזה אני פועל רבות.


מה היית משנה בצורת העבודה הנוכחית בהקשר תפקוד הצוות המקצועי, ותפקיד הוועד בעניין המקצועי.

אני לא חושב שיש לי מה לשפר בנושא תפקוד הצוות המקצועי אבל כמו שכתבתי בתשובה הקודמת, הוועד צריך להיות בקשר יותר אינטנסיבי עם המנהל המקצועי.


כיצד אתה חושב שיש למדוד את המנהל המקצועי? מה היעדים שצריך להציב לו ואיך תדע האם עמד בהם או לא.

למנהל המקצועי יש יעד עיקרי של לשפר את הבוגרת ואת הנוער באופן עקבי. למשל בשנה הנוכחית זה להישאר בליגה ובשנה הבאה לעלות שלב ולהתקדם מבחינת מיקום, מכירת שחקנים והשבחת שחקנים. המטרות הללו הן מדידות.

שאלות אישיות לירון דוויק


אחרי הרבה שנים בוועד, האם אתה חש מיצוי?

הפועל ירושלים היא מפעל החיים שלי. יש כל כך הרבה דברים שבניתי במועדון ואני בכלל לא מרגיש שחוק ההפך – אני מרגיש שיש לי עוד הרבה מה לתרום ולבנות. לנסיון שלי בשנים האחרונות יש ערך עצום לטובת המועדון.


איך אתה חושב שהוועד יכול לשפר את התנהלותו הנוכחית?

לנסות לייצב ועד לתקופת זמן ארוכה יותר. להוביל כתיבת תכנית אסטרטגית