top of page

לקראת המשחק: מחזור #21

הפועל חיפה - הפועל ירושלים

מידעון משחק

  • שני | 12.2 | סמי עופר

  • שערים: 19:00

  • שריקה: 20:00

  • כרטיסים: 60₪ בקופות (או 64₪ באונליין). כל גיל חייב בכרטיס

  • שידור: ספורט 1

  • מחזירים את הרש הביתה

מה המצב הפועל?

בראן של קבוצה לאורך עונה חשוב מאוד לייצר רגעי הצלחה משמעותיים. כאלה שמותירים משקע, מעניקים השראה, מזריקים חַיּוּת, טורפים את השגרה. בעונה בה קבוצה נאבקת רגעים כאלה יותר נכספים וקשים להשגה. התחתית היא קרב מתיש מנטלית. שואבת המון משאבים רגשיים. מציפה תחושות חוסר מימוש, תסכולים, תובעת ריכוז ומקשה על התפקוד. זה לא כיף. לא ראיתם תמונות של חגיגות בחדר ההלבשה העונה עד לראשון האחרון, גם כשניצחנו. תמיד נלוותה דאגה קדימה, ופציעות שלא נגמרות, שלא לדבר בכלל על המציאות האיומה, זו האמיתית, מחוץ לתחומי המשחק.

כך שהעובדה שכל מי שקשור בהפועל הולך על ענן השבוע - בקבוצה רואים בכך משמעות מקצועית אמיתית להמשך הדרך, גם אם בתחומי הרוח. החיבור של כלל שחקני הסגל לארוע הוא עניין שגם שווה להצביע אליו - מי שפתח, הוחלף, נכנס או לא שיחק, כולם בהיי. כמוכם.חוזז יהיה כשיר לחיפה, ואולי גם רויזמן וקאפיטה שערכו בשעה טובה אימונים מלאים עם הקבוצה. אווקה הוריד את הסד מהרגל, מקס בדרך לשם, ואחרי הריקודים עם הקביים ניתן להם עוד חודש בטח עד שיראו דשא. יילה צריך עוד שבוע לערך כדי להתאושש מהמתיחה. סוני, שרשם את המשחק הטוב ביותר שלו מאז נחת בארץ - צפוי להמשיך לשחק על הבלטה של החלוץ עם הגב, והוא המשיך השבוע להיכנס לכושר, קצת יותר בנחת, להכיר את החברים והדרישות.


שבוע הרווח בין המשחקים מאפשר גם מנוחה וגם הכנה טקטית יותר נורמלית, כמו שזיו אוהב. למרות שתכל'ס הפועל חיפה זה סיפור של 4-2-3-1 סדור שאנחנו עובדים לקראתו כל העונה, בלי פאטרנים, חילופי קווים בהגנה וסיפורים. קבוצה בסגנון אורדינרי שמבוצע מעולה. הגנה מסודרת לעילא בראשות השוער הישראלי אולי הטוב בליגה, בלמים חזקים כמאיימבו ודיבה, עם כנפיים מהירים (קמארה - יופיע או יעבור לטורקיה?), סבג וסרדל הדינמיים באמצע - ואז מגיעים לאיכויות האישיות של קשר ה-10 יוספי והחלוץ מלמד. שניהם ממשיכים כושר מדהים ומצעידים את היריבה לעונת פיק. אתגר לכל קבוצה. תביאו את זה. כדורגל, זה נראה פתאום דבר קסום.


עדכון:

מעברו של קאמרה לטורקיה לא צלח. החלוץ לא התאמן בשבת עקב מחלה אך השתתף באימון המסכם ועשוי לפתוח. חאתם אלחמיד גם הוא ישוב לסגל, הקפטן דור מלול יעדר.הי עידן. אז כמה פעמים כבר ראית את הוידאו של דקות הסיום בדרבי?

"1000 בערך 😂"


החיוך לא יורד מהפנים.

"לא יורד. מהרגע שהבקעתי הייתי פשוט בעולם משל עצמי לכמה דקות. ואז השער של חוזז, שריקת הסיום, והחגיגות עם הקהל… וואו, צמרמורות, לא הכרתי דבר כזה. תחושות ממש טובות, לא חוויתי שבוע כזה בחיים. כמובן שיש לנו עוד משחקים חשובים להיות בפוקוס לקראתם, וביום שני סמי עופר".  


לאוהדים עוד לא יצא ממש להכיר אותך, אז ספר קצת. בוא נתחיל מהימים בהם היית מסומן בנוער של אשדוד.

"הבקעתי הרבה בנוער של מ.ס בליגת העל, והיתה לי פתיחה מדהימה בבוגרים של הקבוצה: עליתי בסיום העונה וכבשתי 3 שערים. ואז התחילה עונה שבה לא קיבלתי הרבה דקות, הביטחון שלי ירד. אין מה לעשות: כשמאמינים בך יותר קל לעשות דברים. זה מה שאני מרגיש היום בהפועל. אבל אם נחזור אחורה, אז עזבתי לאדומים אשדוד בלאומית, ושיחקתי שם שתי עונות, עד שקיבלתי את הפניה מהפועל. הם הרגישו שאני בשל לקפיצת המדרגה. הייתי צריך שמישהו יחזיר את האמונה בי, וזה חיבור אדיר בשבילי להיות פה. אולי זה ישמע מוזר, אבל אני כבר מרגיש פה יותר בבית ממה שהרגשתי באשדוד".

❞ גיליתי פה דברים שלא הכרתי, כמו עבודה ברמה כזו על עמידה טקטית. אני מרגיש שאני חייב לקלוט מידע וללמוד כל הזמן כדי לעמוד בסטנדרט. בגדול אני לומד פה להיות מקצוען ❝ | עידן דהן בראיון

עד כדי כך?

"תשמע, נותנים לי פה את כל מה שאני צריך כדי להתקדם. מההנהלה ועד הצוות הרפואי, אין דברים כאלה, כמו שהמקום הזה מנוהל. אני באתי כדי ללמוד ולהשתפר, ואני באמת כל הזמן לומד מזיו והצוות. אולי בימים הראשונים הייתי קצת מבויש בחדר ההלבשה, אבל מהר מאוד נתנו לי הרגשה טובה. הייתי חייב כבר לצאת מאשדוד, להתנתק מהעיר, להתאוורר ולראות דברים אחרים. פה גיליתי דברים שלא הכרתי, כמו נגיד עבודה ברמה כזו על עמידה טקטית. אני מרגיש שאני חייב לקלוט מידע וללמוד כל הזמן כדי לעמוד בסטנדרט של זיו. בגדול אני לומד פה להיות מקצוען, כי הכל פה כל כך מקצועי ומחייב."


הכי גדול שהיה?

  • כן

  • לא


בטוטו נראית להיט, המהירות, האחד על אחד והסיומת הציתו את הדמיון - ואז שברת יד, והיתה לך חזרה ארוכה ולא חלקה.

דהן: "זה הכדורגל, אין מה לעשות, פציעות כאלה קורות. וידעתי שאני מגיע כדי לקחת את הדקות שיתנו לי ולנסות להוכיח, לאט לאט. אני יודע שאני יכול להיות שחקן מוביל בליגת העל, זו השאיפה, אבל אני בתחילת הדרך. צריך לא להישבר כשאתה לא משחק, ושוב, אני רוצה ללמוד ולהשתפר. יש לי עדיין פעולות פחות טובות, אני צריך להעז יותר, אבל בכל פעם שקוראים לי אני נכנס רעב לדשא, מנסה להביא אנרגיה ושינוי."


בצוות אומרים שאתה "חומר גלם הפועל ירושלים" ומאמינים בך לטווח ארוך.  

"אז אין שמח ממני. אני אתן את הכל בשביל הקבוצה. חשוב לי באמת שהקבוצה הזו תצליח, זה לא רק 'אני'. המצב בטבלה לא משקף את האיכות שיש לנו, כי ידעו פה אחד-אחד מה הביאו ואיך לבנות את הקבוצה. אנחנו פשוט חייבים להפסיק לקבל גולים נאיביים מרגיזים, ולהמשיך בדרך שהראינו בסיום הדרבי. אנחנו לא חושבים בכלל על לרדת, ונביא עוד הרבה נקודות העונה בע"ה. זה מדהים שהקהל פה מעודד גם ברגעים הפחות טובים, בכל משחק, מגיע לו ולקבוצה הזו שנתקדם למעלה".Comments


Workaround for Wix bug

bottom of page