top of page

סיכום המשחק: מחזור #23

הפועל ירושלים 1 - סקציה נס ציונה 0 עידו אורנשטיין


"9 משחקים, כמו 9 חודשי לידה", כך סיכם זיו אריה את הניצחון הביתי החשוב על נס ציונה שסיים 97 ימים ללא ניצחון. המשחק, שהתנהל בשליטה מוחלטת של שחקנינו, התאפיין בהחמצות מרובות וחוסר דיוק בפעולה המסיימת. שער של גיא בדש עם תחילת המחצית השנייה ושני כרטיסים אדומים שנשלפו לעבר היריבה מנס ציונה הכריעו את המשחק בניצחון 1:0 קטן-גדול שמשלים סוף שבוע מושלם ונותן לנו כוחות לקראת שלושת המשחקים האחרונים בעונה הסדירה.

מהלך המשחק

1,912 אדומים הגיעו אתמול (שבת) לטדי, מעודדים מהתיקו בטרנר בשבוע שעבר אך חוששים מהאפשרות לאבד את המקום השישי. מן הצד השני, לאור ההפסד של קריית שמונה להפועל ת"א, נס ציונה ידעה שניצחון עשוי להעלות אותה מעל לקו האדום. הפועל שלטה בפתיחת המשחק, עם שתי הזדמנויות קורצות של בדש ושל בוטאקה שמצאו רק את הרשת החיצונית אבל ההזדמנות הטובה ביותר במחצית הראשונה הייתה דווקא של נס ציונה, לאחר שמסירת כדור לא מדויקת של אדליי מצאה את חלוץ היריבה, שבעט חלש לידיו של השוער. עד לסיום המחצית שתי הקבוצות לא הצליחו לסכן את השער והקבוצות ירדו לחדרי ההלבשה עם תיקו מאופס שהעלה חשש לאיבוד נקודות נוסף.


נתוני המחצית הראשונה מלמדים על שליטה ירושלמית: 60%-40% לטובתנו בהחזקת הכדור ו-61% במאבקים, אך על היעדר תכליתיות מול השער: 9 איומים (2 למסגרת) שלנו, מול איום אחד של נס ציונה.

עם פתיחת המחצית השנייה, בדקה ה-48, התקפת מעבר מוצלחת של הפועל הסתיימה בכדור רוחב של ביטון לבדש שמקרוב הצליח להכניע את ניב אנטמן ולהעלות את הפועל ליתרון משקף. בהמשך, בדקה ה-77 אלמוג בוזגלו הורחק בצהוב שני עקב התחזות ברחבה. החיסרון המספרי של נס ציונה בשילוב ניסיונותיה לחזור למשחק הותירו שטחים פנויים רבים בהגנת היריבה, אותם ניצלו שחקנינו להתקפות מתפרצות שהסתיימו בהחמצות מסמרות שיער של אווקה, הראל ואופק. לקראת הסיום הורחק גם אור אינברום באדום ישיר לאחר שקילל את שופט המשחק.


בסיום, ניצחון 1:0 שאפשר שחרור אנחת רווחה והשאיר אותנו מחזור נוסף במקום שמוביל לפלייאוף העליון. נס ציונה לעומת זאת, מוצאת עצמה במקום האחרון בסיום המחזור ונראה שתיאבק עד הסוף על ההישארות בליגה. התוצאות במשחקים המקבילים ובעיקר הניצחון המפתיע של אשדוד על מכבי חיפה סיבכו עוד יותר את הטבלה והעצימו את החשיבות של הקרב הישיר על הפלייאוף העליון, ביום ראשון הבא נגד הפועל חיפה בטדי.

הרכבים

הפועל ירושלים

אדליי אדבאיו, רוי רביבו, נועם מלמוד, אונדז'יי באצ'ו (ק'), אלוז' יאו, אווקה אשטה, תומר אלטמן (85'), אופק ביטון (73'), ג'ורדן בוטאקה (85'), דון סדריק (73'), גיא בדש (90').

מחליפים נדב נידם (73'), הראל שלום (85'), יוראי מליח (85'), נואף בזיע (73'), עומר אגבדיש (90').


סקציה נס ציונה

ניב אנטמן, עומרי בן הרוש (ק'), כריסטיאן באטוקיו (87'), סתיו ישראלי (69'), אוסמן מוחמד, לבאן קוטליה (69'), אילון ירושלמי (69'), סטפן אקה, יואן סטויאנוב (45'), ניסו קפילוטו, אלמוג בוזגלו.

מחליפים אור רויזמן (45'), דור כוכב (69'), אור אינברום (69'), מור פדידה (69'), אורי מגבו (87').


שופט ראשי: אוהד אסולין | קוונים: זאב פרנקל ואחמד זועבי | שופט רביעי: אביב קליין | שופטי VAR: רועי ריינשרייבר ושגיא מצמבר

סטטיסטיקה

החזקת כדור 54% איומים/למסגרת 19 איומים, 6 למסגרת שלנו לעומת 5 איומים, 2 למסגרת של נס ציונה מסירות מדוייקות 84% דיוק במסירות שלנו, 82% של נס ציונה מאבקים/מוצלחים 86/146 (59%) XG הפועל 2.79 | יריבה 0.2

והנה זיו אריה וגיא בדש בסיום המשחק:Comments


Workaround for Wix bug

bottom of page