top of page

סיכום המשחק: מחזור #24

הפועל ירושלים 2 - הפועל חיפה 2 עידו אורנשטיין

החמצה, זו התחושה העיקרית איתה יצאו מטדי 1,685 אוהדי הפועל לאחר תיקו 2:2 נגד הפועל חיפה. המשחק, שהתנהל בדיוק על פי התוכנית של זיו אריה, קיבל תפנית לא צפויה כאשר בדקה ה-88 הצליח מוחמד קמארה לקבוע שוויון לאחר כדור רוחב יפה של אליאל פרץ. הפועל, ששלטה ברוב שלבי המשחק, הובילה פעמיים ואף הייתה קרובה להגדיל את היתרון מספר פעמים, לא הצליחה לשמור עליו עד הסיום. משמעותו של התיקו היא שהקרב על הפלייאוף העליון רחוק מלהיות סגור. שני מחזורים לסיום הליגה הסדירה, הפועל התרחקה מרחק נקודה מאשדוד, שתי נקודות מבית"ר וארבע מהפועל חיפה ונראה שהמאבק יוכרע רק במשחק האחרון.

מהלך המשחק

משחק הבית השני ברצף של הפועל החל כאשר המצב ברור לכל הצדדים. ניצחון מקרב אותנו משמעותית להבטיח מקום בפלייאוף העליון ולעומת זאת כל תוצאה מלבד ניצחון של הפועל חיפה תרחיק אותה מאוד מהמאבק. הלחץ איתו הגיעו שחקני הפועל חיפה ניכר בפתיחת המשחק, שהתנהל בשליטה ירושלמית מוחלטת עם מספר מצבים קורצים. בדקה ה-22, הצליחה הפועל לממש את היתרון על כר הדשא, כאשר לאחר חילופי מסירות בין בדש לביטון הצליח האחרון להכניע את לויטה ולקבוע 1:0 מוצדק. כמה דקות אחרי השער החליט רוני לוי לבצע חילוף משולש כאשר הוציא שלושה משחקניו הבכירים והוותיקים. הזעזוע עבד, היריבה השתלטה על המשחק ובדקה ה-38 שצ'קיץ' כבש בבעיטה שטוחה וקבע 1:1 בסיום המחצית.


נתוני המחצית הראשונה מלמדים על שליטה ירושלמית: 53%-47% לטובתנו בהחזקת הכדור, 58% במאבקים, 4 איומים (2 למסגרת) שלנו, מול איום אחד למסגרת מתוך שלושה נסיונות של הפועל חיפה.

המחצית השנייה, בדומה לראשונה, נפתחה בשליטה מוחלטת של הפועל. נתוני החזקת הכדור מראים על 70%-30% לטובתנו בין הדקות 45-60, נוסף על 5 מצבי בעיטה לעומת 0 של הפועל חיפה באותן דקות. בדקה ה-64 הוכשל יאו ברחבה לאחר פריצה יפה, מה שאפשר לבדש לכבוש את השער ה-7 שלו העונה, הרביעי מפנדל. המשך המחצית התנהל על מי מנוחות ושער נוסף של הפועל היה קרוב יותר משער שוויון של חיפה. בדקה ה-86 ביצע זיו אריה חילוף כפול כאשר בדש ואלטמן יצאו ואת מקומם תפסו אגבדיש ויוראי מליח והיה נראה שחגיגות העלייה לפלייאוף העליון קרובות מתמיד. עם זאת, עוד בזמן שעשה בדש את דרכו לספסל הצליחה הפועל חיפה לחזור למשחק משער של קמארה שקבע את תוצאת המשחק, 2:2. בסיום, תיקו רע לשני הצדדים. הקרב על הפלייאוף ימשיך בשבת נגד מכבי תל אביב בבלומפילד.

הרכבים

הפועל ירושלים

אדליי אדבאיו, רוי רביבו, נועם מלמוד, אונדרז' באצ'ו (ק'), אלוז' יאו, נדב נידם, תומר אלטמן (86'), אופק ביטון (77'), הראל שלום (62'), דון סדריק (46'), גיא בדש (86').

מחליפים: וויליאם טוגי (46'), ג'ורדן בוטאקה (62'), יוראי מליח (86'), נואף בזיע (77'), עומר אגבדיש (86').


הפועל חיפה

אוהד לויטה, דור מלול (29'), קונסטנטינוס סוטריו, אליאל פרץ, דודו טויטו, חנן ממן (29'), אלון תורג'מן (29'), גיא מזרחי, לירן סרדל, אלכסנדר סקשיץ (72'), חאתם אלחמיד.

מחליפים: איתי בוגאנים (29'), מומחד קאמרה (29'), ארביידס נוביקובס (29', הוחלף 84'), גל אראל (72'), אנטונל קרנג'י (84').


שופט ראשי: יגאל פריד | קוונים: מתי יעקובוב ודניאל בן חור | שופט רביעי: אביב אמדורסקי | שופטי VAR: זיו אדלר ומשה בוחבוט

סטטיסטיקה

החזקת כדור 54% איומים/למסגרת 14 איומים, 7 למסגרת שלנו לעומת 8 איומים, 4 למסגרת של הפועל חיפה מסירות מדוייקות 79% דיוק במסירות שלנו, 85% של הפועל חיפה מאבקים/מוצלחים 87/151 (58%) XG הפועל 2.03 | יריבה 0.82

והנה זיו אריה ותומר אלטמן בסיום המשחק:Commentaires


Workaround for Wix bug

bottom of page