top of page

סיכום המשחק: מחזור #31

הפועל ירושלים 2 - מכבי חיפה 1 עידו אורנשטיין


וואו. היינו כחולמים. וכהולמים: עוד ניצחון כביר על קבוצת ענק העונה. פעם שניה על האלופה. ניצחון 3 ברצף במסיבת הפלייאוף העליון שלנו.


הפועל ירושלים לא שיחקה פעמים רבות מול קהל במסה שכזו, כש-17,000 ירוקים-לבנים גדשו את טדי מול היציע המזרחי האדום. חיפה הגיעה במטרה לעשות עוד צעד בדרך לאליפות שלישית, הפעילה לחץ משמעותי, שלטה לפרקים נרחבים, הגיעה להזדמנויות ואף עלתה ליתרון מבטיח. אבל הפועל שלנו היתה שם כל הזמן, נותנת פייט הגון, לא נשברת, יוזמת כשניתן היה, מחכה להזדמנות ובסוף מבצעת מהפך היסטרי על הבאזר.


התיקו שרשמה אשדוד בבלומפילד בהמשך הערב קבע שהפער לטובתנו במקום הרביעי גדל ל-5 נקודות. בשבת הקרובה נחזור לטדי כדי לפגוש בב״ש, שקיבלה זריקת חיים במירוץ האליפות בזכותנו. עבורנו מדובר במשוכה היחידה מבין הגדולות שטרם ניצחנו מאז השיבה לליגת העל.


מהלך המשחק

הפועל שוב התמודדה עם סגל חסר, כאשר הפעם אלטמן לא היה כשיר, בדומה לביטון שפתח על הספסל. פרדה קיבל את המקום במרכז, בפעם השלישית העונה בהרכב.


המשחק נפתח בשליטה של חיפה, שהגיעה למספר הזדמנויות מסוכנות וכבר בדקה ה-8 צ'ארון שרי בעט מחוץ לרחבה לקורה. בהמשך יצאה הפועל מהלם הפתיחה וניצלה את המשחק הגבוה של היריבה כדי להביך אותה מספר פעמים במתפרצות, ללא רגל מסיימת. הצלות מרשימות של אדליי ועבודת הגנה משובחת של גלזר שמרו על ה-0:0 בירידה להפסקה.


נתוני המחצית הראשונה: 63%-37% חיפה בהחזקת הכדור, 56% במאבקים, 2 איומים שלנו מחוץ למסגרת מול 12 איומים של חיפה, 5 מתוכם למסגרת.


צפו במסע״ת המלאה עם זיו אריה


החצי השני התנהל באופן דומה, כשהלחץ החיפאי הלך וגבר עד שבדקה ה-68 קורנו מסר כדור רוחב ואצילי דחק מקרוב, 1:0. דקה מאוחר יותר, הגיב זיו אריה בחילוף משולש: ביטון, זועבי ושלום נזרקו למערכה. בדקה ה-81 קרן של בדש (כתוצאה ממהלך של הראל) יצרה מהומה ברחבה, ובבדיקת var התחוור כי בטובנסיקה נגע בכדור בידו. בדשינו כבש בקור רוח אופייני את הפנדל ה-7 שלו העונה.


הפועל הוכיחה כי היא בעלת הבית בטדי והמשיכה להפעיל לחץ, כשבדקה ה-89 הגיע מהלך שירד לספרי ההיסטוריה שלנו: מיאוץ פנטסטי של הראל חתך את הגנת חיפה באגף שמאל, חלף על פני סונדגרן והוציא כדור על קו הרוחב של השער - שנחת לרגלי ביטון המחליף שדחק מקרוב. 2:1, עוד ניצחון וערב ירושלמי לפנתאון.

הרכבים

הפועל ירושלים

אדליי אדבאיו, עמית גלזר, אונדרז' באצ'ו (ק'), אילוז' יאו, רוי רביבו, איינאו פרדה (85'), ג'ורדן בוטאקה, אווקה אשטה, נדב נידם (28'), גיא בדש (90'), ויליאם טוגי (69').

מחליפים: אופק ביטון (69'), הראל שלום (69'), יוראי מליח (85'), כארם זועבי (69'), עומר אגבדיש (90').


מכבי חיפה

ג'ושוע כהן, דניאל סונדגרן, עלי מוחמד, עומר אצילי, דולב חזיזה (90'), צ'ארון שרי (ק'), מוחמד אבו פני (61'), דילן בטובנסיקה, פייר קורנו, רמי גרשון, דיא סבע (61').

מחליפים: דין דוד (61'), מחמוד ג'אבר (61'), פרנטזדי פיירו (90').


שופט ראשי: עידן לייבה | קוונים: מתי יעקובוב ורוטי טליס | שופט רביעי: יואב מזרחי | שופטי VAR: זיו אדלר ומשה בוחבוט

סטטיסטיקה

החזקת כדור 35%

איומים/למסגרת 7 איומים, 2 למסגרת שלנו לעומת 19 איומים, 7 למסגרת של חיפה

מסירות מדוייקות 77% דיוק במסירות שלנו, 89% של חיפה

מאבקים: 61/140 (48%)Comments


Workaround for Wix bug

bottom of page