סיכום המשחק | מחזור 9: הפועל ירושלים - מכבי נתניה


מזג אוויר מושלם לכדורגל היה אתמול בירושלים, התנאים הטובים והשעה הנוחה הובילו אלפי אוהדים ואוהדות לאצטדיון טדי בשבת צהריים שמשית, 2500 אדומים ירושלמים (בניהם משפחות וילדים רבים) ועוד כ-1000 צהובים מנתניה סיפקו אווירת כדורגל נפלאה.

הפועל שלנו חיפשה להמשיך את המומנטום החיובי לאחר הניצחון מול מכבי פתח תקווה, כאשר למולה התייצבה קבוצת היהלומים מנתניה, שתחת שרביטו של בני לם יצאה לדרך חדשה ומעודדת מבחינה מקצועית.

המחצית הראשונה לא התעלתה לרמה גבוהה של כדורגל, אך שחקניו של בני לם ידעו לנצל רכות רגעית בהגנה של הפועל ובדקה ה-35 הניף הקשר המצויין פארפה גויאגון את רגלו ושיגר פצצה אל בין חיבורי הקורות של שערו של אדבאיו אדליי, טיל הקרקע אוויר הזה נעצר רק ברשת. 1-0 אפס לאורחים מנתניה. ‏‏עד לסיום המחצית הראשונה לא נרשמו עוד אירועים מיוחדים.

עם פתיחתה של המחצית השנייה, למעשה כ-30 שניות לאחר שריקת הפתיחה, גיא בדש הפעלתן הקשית כדור מעל לראשי בלמיה של נתניה וווילי אגדה הצליח להשתחל לרחבה ולהקדים להגיע לכדור מעט לפני שוערה של הקבוצה האורחת, ולשלוח את הכדור לרשת ואת אוהדים האדומים לחגיגה ביציע. שוויון ממש בפתיחת המחצית השניה. שער השוויון הצליח לדרבן גם את שחקניו של זיו אריה וגם את האוהדים האדומים ביציע, והפועל שלנו החלה לקחת את היוזמה ולתקוף את שערו של דני עמוס. בדקה ה-74 גיא בדש ניצל את העובדה ששחקני מכבי נתניה עוד לא היו מאורגנים בהגנה והוציא במהירות כדור חופשי שמצא במדוייקה את ראשו של ווילי אגאדה, החלוץ הניגרי נגח לא חזק אך מדוייק מאוד והכניע בפעם השנייה את דני עמוס. שער שני לאגאדה ובישול שני לגיא בדש.

בדקות הסיום שלחה נתניה את שחקניה קדימה בניסיון להשיג את שער השוויון הפועל ניצלה את הדלילות בהגנה האורחת להתקפות מעבר מסוכנות, אך החמצות של החליפים שולאג'ה ושמש השאירו את התוצאה על כנה. בתוך תוספת הזמן נתניה כמעט והשוותה. חן עזרא הצליח להשתלט על כדור תועה ולשגר בעיטה חזקה מתוך רחבת ה-16, אבל אדליי המצויין הדף את הכדור לקרן, במה שהייתה ההזדמנות האמיתית היחידה של האורחים במחצית השניה, תודות למשחק הגנה משובח בראשתו של אונדרז' באצ'ו המצויין.


שריקת הסיום נתנה את האות לחגיגות של הקהל האדום, 2500 האוהדים האדומים ביציע יצאו שמחים ומחייכים אל פגרת הנבחרות. המשחק הבא יערך רק בעוד 3 שבועות כאשר הפועל שלנו תתארח באיצטדיון הי"א באשדוד לקרב תחתית לוהט מול הקבוצה המקומית ( יום שבת ה-27/11, בשעה 19:50).
הרכב הפועל ירושלים: אדבאיו אדליי, עומר אגבדיש, אונדז'יי באצ'ו, גוני נאור, גל מאיו, אלוז' יאו, קלייטוס נומביל, רוסלן ברסקי, גיא חדידה, גיא בדש, וויליאם אגאדה. הרכב מכבי נתניה: דני עמוס, כרם ג'אבר, רז שלמה, שיר צדק, עומרי גנדלמן, זלאטן שחוביץ', יובל שדה, בוריס אנו, פארפה גיאגון, אבובקאר דומביה, איגור זלאטנוביץ'.
 


מידעון משחק


  • ניפגש בטדי, יום שבת, 6.11 בשעה 15:00

  • הקופות והשערים נפתחים כבר ב-13:30