top of page

טוגי וונדרלנד

וויליאם טוגי סוגר חודש בהפועל עם שער בכורה, מספר על הדרך שהובילה אותו לכאן ועל האיחוד עם החבר הוותיק אילוג' יאו, שגורם לו להרגיש בבית


מתן אברינה. תרגם: נדב בסןשלום וויליאם, וברכות על השער הראשון במדי הפועל.


"תודה רבה. הרגשתי מאוד בנוח במשחק בשבת האחרונה, הרגשתי מעולה בחולצה האדומה-שחורה של הפועל ירושלים, ושמחתי מאוד לגרום לאוהדים אושר".


ספר לנו קצת: איך נוצר הקשר בינך לבין הפועל, ומדוע בחרת להצטרף למועדון שלנו?


"אני מגיע ממכלן, מהליגה הראשונה בבלגיה. התאמנתי עם הקבוצה אבל היו לי איתם חילוקי דעות והחלטתי לצאת לעונת השאלה. הסוכן שלי סיפר לי על קבוצה בישראל שמעוניינת בשחקן בפרופיל שלי. שאלתי: איזו קבוצה? והוא ענה: הפועל ירושלים.

מכאן, דיברתי עם אילוז' יאו. כמוני, הוא מחוף השנהב. הוא סיפר לי על המועדון ועל כמה שהוא נהנה לשחק פה בשנה שעברה. זה הרגיע אותי, כי כשאתה מגיע למקום זר וחדש חשוב להכיר אדם שגר שם ומכיר את המערכת. לאחר מכן שוחחתי עם המאמן. הוא דיבר על השאיפות והפרויקטים של המועדון ואמר שכולם בהפועל יהיו מאוד שמחים אם אצטרף. לאחר השיחה עם זיו דיברתי עם הסוכן שלי - והחלטנו ללכת על זה!"הו, אחי החוף שנהבי!


אתה סוגר כאן חודש ראשון. התרשמות עד כה?


"התאקלמתי בהחלט בצורה טובה. אני אוהב מאוד את החברים שלי לקבוצה, כי הם קיבלו את פני בחום ובידיים פתוחות. הם הראו לי את ירושלים העיר, ומיד התייחסו אלי כמו לבן משפחה. במועדון עצמו התנאים שמצאתי מצויינים ואין לי תלונות. באמת שאני שמח להיות כאן. וכמובן שהעובדה שאילוג' פה מקלה מאוד על ההתאקלמות".


מלבד העובדה ששניכם מחוף השנהב, היתה לך היכרות מוקדמת עם אילוג'?


"כן כן, אנחנו חברים טובים. היתה לנו תקופה משותפת בנבחרות חוף השנהב. כששמעתי שהוא משחק בהפועל זה ממש הגביר את המוטיבציה שלי להצטרף. אמרתי לעצמי: 'הו, אחי החוף-שנהבי יהיה איתי שם!'".


היו לך הופעות גם בנבחרת הבוגרת.


"כן, שיחקתי בנבחרת הראשונה. זה תמיד תענוג לייצג את העם והמדינה ולשחק בנבחרת, ללבוש את המדים הירוקים-כתומים-לבנים. תענוג לשחק עם שחקנים בקליבר הזה וכמובן שזה גם עזר להתפתח באופן אישי."


ופגשת פה רכש נוסף מחוף השנהב, שגם פתח איתך בהרכב בשבת - דון סדריק הצעיר שהובא לקבוצת הנוער.


"זה תמיד כיף לשחק עם שחקנים מחוף השנהב :) סדריק, כמו שאמרת, הוא חבר למולדת. הוא שחקן צעיר ומוכשר שיש לו עוד הרבה התקדמות לעשות. אין לי ספק שלאט-לאט זה יקרה, ואם הוא ימשיך לעבוד קשה הוא יזכה לאמון של המאמן."להיות משפחה אחת


זכית בגביע בבלגיה ובאליפות בטוניסיה. בהפועל יש שחקנים צעירים רבים, שלא התנסו במעמדים דומים. איזה טיפים אתה יכול לתת להם?


"אם יש דבר אחד שאני יכול להגיד על תארים הוא שזוכים בהם יחד. כדורגל זה ספורט קבוצתי ואין אף שחקן שיכול להביא תואר לבד. זה מה שאני מנסה להעביר לשחקנים הצעירים. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל זה סופר חשוב להפנים את זה. אנחנו חייבים כולם להילחם יחד ולהיות משפחה אחת גדולה העונה".


ובתחילת הדרך שלך, מי היו המודלים שלך בכדורגל?


"תמיד הסתכלתי למעלה וראיתי את סמואל אטו הקמרוני. הוא היה המודל שלי. לגבי שחקן שפעיל היום, מי שהכי הייתי רוצה להידמות לו הוא ג'יימי וארדי האנגלי. מבחינת סגנון המשחק שלי - הוא האיידול".


איך אתה מתמודד עם קושי השפה כאן?


"אין לי ממש קושי או בעיה. אני אמנם לא דובר אנגלית, אבל אני מבין די הרבה כך שההסברים של המאמנים מובנים לי. ואם יש משהו שלא ברור - יאו מתרגם לי לצרפתית".


לפני סיום, כפי שאתה ודאי כבר יודע, אתה משחק במועדון אוהדים.


"האמת? זו הפעם הראשונה שאני נתקל במודל כזה, של בעלות אוהדים. אני אוהב את זה מאוד! אין הוכחה טובה יותר לאהבה לקבוצה מאשר השקעה כזו שלכם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לאוהדי הפועל על שקיבלו אותי למשפחה. אתם נהדרים. אני מבטיח שנעשה הכל כדי שהמועדון יתקדם ושתוכלו להרגיש גאים."Comments


Workaround for Wix bug

bottom of page