top of page
_edited.jpg

המועדון

אנו מועדון האוהדים הראשון בישראל, הנושא בגאון את שמה ההיסטורי של הפועל ירושלים – קבוצת הכדורגל בת 98 השנים. לצורך החייאתה, הבטחת עתידה, ביסוס והרחבת פעילותה הספורטיבית-מקצוענית, כמו גם זו והקהילתית - הקמנו עמותה ללא מטרות רווח. זו כוללת כאלף חברים וחברות, אשר הם-הם בעלי הבית של המועדון, ומנהלים באופן דמוקרטי את חיי היום-יום שלו.


על ההיסטוריה הדרמטית, רבת התהפוכות והחלוצית שלנו תוכלו ללמוד באגף ה"היסטוריה" באתר. אך לפני הכל אנו מיישמים הלכה למעשה את המוטו "הכדורגל שייך לאוהדים". להיות אוהד/ת עבורנו זה עניין מורכב ומשמעותי יותר מהגעה למשחקים ותמיכה מוראלית בשחקנים. האהדה מחייבת לקיחת חלק שווה בבעלות, סיוע בתפעול, התנדבות בפעילויות החברתיות, וקידום ההשפעה החיובית שחרטנו על דגלנו על תרבות הספורט, ברמה העירונית והארצית.


בקצה הפירמידה שלנו - קבוצת בוגרים בריאה ויציבה. בראשה עומד המנהל המקצועי שי אהרון, לו זו השנה ה-11 בתפקיד, בצוותא עם המאמן זיו אריה, עונה שישית ברצף במועדון - המאמן שמכהן הכי הרבה זמן בתפקידו בכדורגל הישראלי. זה לא מקרי: אנחנו מאמינים ביציבות מערכתית והמשכיות, לא כסיסמה אלא כיסוד מהותי בקיום מערכת בריאה.


אחרי 21 שנה חזרה הפועל ירושלים לליגה הבכירה בישראל. את עונתה השניה בליגת העל כבר סיימה במקום ה-4, הישג שיא מאז 1977-78. שחקנינו זומנו לנבחרות ישראל: אופק ביטון, גוני נאור וגיא בדש לבוגרת, נועם מלמוד, איינאו פרדה ועומר אגבדיש לצעירה, ושחקני מחלקת הנוער אחמד סלמן, כארם זועבי, אבישי צוריאל, יואב לביא, ליאור קאסה ואור מונסנגו לנבחרות הנוער והנערים. בעקבות ההצלחה, נמכרו נאור, סלמן וקאסה בעסקאות שיא בתולדות המועדון.


בעונת 2023-24 העוקבת המשיכה הקבוצה בהתעצמותה ככח עולה ואופטימי בכדורגל הישראלי, ובעל דומיננטיות בספורט העירוני. זאת, תוך התחדשות הסגל והתבססות על יסודות איתנים מבית, כשאגבדיש, מלמוד, פרדה וזועבי, יחד עם קפטן אווקה אשטה, מובילים הקבוצה הצעירה בליגת העל.

שי אהרון, אורי שרצקי ואלי בן רימוז' בחדר ההלבשה לבושים בחולצת המשחק של המועדון.

מימין: שי אהרון, מנהל מקצועי. אורי שרצקי, מנכ"ל. אלי בן רימוז', גדול שחקני הפועל. צילום: אפרת אשל

שמה של מחלקת הנוער האדומה יצא למרחוק כחממה ואבן שואבת לכשרונות. זה העתיד שלנו. כמי שמחויבים לשוויון מגדרי, אנחנו מפעילים במקביל גם מחלקת נערות, המביאה לידי ביטוי את העשייה של המועדון בחוד החנית של כדורגל הנשים בישראל. קבוצת הבוגרות שלנו, "הפועל קטמון ירושלים", מציבה סטנדרט מקצועי חדש בענף, ובארבע שנות פעילותה ידיעה שתי עליות ליגה ושתי סגנויות אליפות המדינה. בעונת 2023-24 אף הביאה תואר למועדון בדמות גביע "אתנה", תחת המאמן זוהר קמינסקי - שנה רביעית בתפקיד.  

​אנחנו מנהיגים מחיר כרטיס אחיד לכל משחקי הבית, ומזמינים ילדים וילדות תחת גיל 8 להיכנס חינם למרבית המשחקים. אנו מפעילים אקדמיה לכדורגל, המטפחת כשרונות יוצאי דופן בתנאי פנימיה. עוד במורד הגילאים תמצאו את בית הספר לכדורגל, שאין דומה לו באזור, וברמת השטח העירונית תגלו את "ליגת השכונות", פרויקט פורץ דרך שהפך למוסד ירושלמי, וגם אודותיו תוכלו לקרוא בהרחבה באגף "הפעילות החברתית" באתר. ויש עוד. הרבה.   

כי מלבד כדורגל מקצועני, אנו מקיימים, יוזמים ומסבסדים קשת של פרויקטים חברתיים, המנוהלים על ידי האוהדים והאוהדות עצמם. על קצה המזלג, נציין כאן את פעילות "הקבוצות המשולבות", בהן משחקים אנשים עם מוגבלויות בצוותא עם אוהדים, ואת פרויקט "קרית יערים", לבני נוער הדורשים שימת לב מיוחדת. על פעילויות אלה ונוספות זכינו באוגוסט 2022 בשני אותות כבוד מנשיא המדינה, בטקס השנתי של קבוצות ליגת העל.

אנו מאמינים בדו-קיום ובערכים ליברליים. דוקא במציאות המורכבת כל כך של בירת ישראל. הנאמנות שלנו נתונה לחיים משותפים בעיר, ומחויבותנו היא ​להניע שינוי חברתי של היכרות וקבלה הדדית של החלקים השונים בציבור הירושלמי: יהודים, מוסלמים ונוצרים, חילונים ודתיים (ובלשון נקבה, באותה העצימות). 


הכדורגל מהווה לא פעם פלטפורמה להתנהגות אלימה, גזענית, ונעדרת סובלנות. אנו מכירים את זה היטב בעיר שלנו. חרטנו על דגלנו להציב אלטרנטיבה גאה, ולעשות את זה אחרת, אבל לגמרי. ​המסע שלנו רק החל, הצטרפו אלינו.

פלייליסט מהווי המועדון YouTube

מהווי המועדון
הירש גולדברג-פולין ביציע 🎗️ הביתה. עכשיו

הירש גולדברג-פולין ביציע 🎗️ הביתה. עכשיו

00:36
צפייה בסרטון
היצירה של ענר שפירא | כתבת אולפן שישי

היצירה של ענר שפירא | כתבת אולפן שישי

14:54
צפייה בסרטון
הפועל בזמן המלחמה 📹 מבט מיוחד מבפנים

הפועל בזמן המלחמה 📹 מבט מיוחד מבפנים

01:56
צפייה בסרטון
ענר שפירא ז"ל✊💔תיעוד הגבורה וראיון עם הוריו

ענר שפירא ז"ל✊💔תיעוד הגבורה וראיון עם הוריו

02:02
צפייה בסרטון
bottom of page