top of page
_edited.jpg

המועדון

אנו מועדון האוהדים הראשון בישראל, הנושא בגאון את שמה ההיסטורי של הפועל ירושלים – קבוצת הכדורגל בת 94 השנים. לצורך החייאתה, הבטחת עתידה, ביסוס והרחבת פעילותה הספורטיבית-מקצוענית, כמו גם זו והקהילתית - הקמנו עמותה ללא מטרות רווח. זו כוללת כאלף חברים וחברות, אשר הם-הם בעלי הבית של המועדון, ומנהלים באופן דמוקרטי את חיי היום-יום שלו.

 

על ההיסטוריה הדרמטית, רבת התהפוכות והחלוצית שלנו תוכלו ללמוד באגף ה"היסטוריה" באתר. אך לפני הכל אנו מיישמים הלכה למעשה את המוטו "הכדורגל שייך לאוהדים". להיות אוהד/ת עבורנו זה עניין מורכב ומשמעותי יותר מהגעה למשחקים ותמיכה מוראלית בשחקנים. האהדה מחייבת לקיחת חלק שווה בבעלות, סיוע בתפעול, התנדבות בפעילויות החברתיות, וקידום ההשפעה החיובית שחרטנו על דגלנו על תרבות הספורט, ברמה העירונית והארצית.

בקצה הפירמידה שלנו - קבוצת בוגרים בריאה ויציבה, שהשלימה אחרי 21 שנה עלייה לליגה הבכירה בישראל, ובעונתה השניה בליגה כבר התברגה בצמרת הליגה. בראשה עומד המנהל המקצועי שי אהרון, לו זו העונה ה-9 בתפקיד, בצוותא עם המאמן זיו אריה, עונה חמישית ברצף במועדון - המאמן שמכהן הכי הרבה זמן בתפקידו בכדורגל הישראלי. זה לא מקרי: אנחנו מאמינים ביציבות מערכתית והמשכיות, לא כסיסמה אלא כיסוד מהותי בקיום מערכת בריאה.

 

אנחנו מנהיגים מחיר כרטיס אחיד לכל משחקי הבית, ומזמינים ילדים וילדות תחת גיל 8 להיכנס חינם למרבית המשחקים. את עונת 2022-23 סיימנו במקום ה-4, הישג שיא מאז 1977-78. שחקנינו הוזמנו לנבחרות ישראל: גוני נאור וגיא בדש לבוגרת, נועם מלמוד לקמפיין היורו של הצעירה ואחריו עומר אגבדיש ואיינאו פרדה, לפתיחת הקמפיין הבא. אחמד סלמן נקרא לאליפות אירופה של הנוער, ושחקני מחלקת הנוער כארם זועבי, אבישי צוריאל, יואב לביא, ליאור קאסה ואור מונסנגו הפכו חלק מנבחרת הנערים. בעקבות ההצלחה, נמכרו נאור, סלמן וקאסה בעסקאות שיא בתולדות המועדון. עונת 2023-24 עומדת בסימן התחדשות הסגל מחד, בעקבות ההצלחה, והמשך התבססות על יסודות איתנים מבית, כשאגבדיש, מלמוד, פרדה וזועבי, יחד עם קפטן אווקה אשטה, משתלבים בהובלת הקבוצה הצעירה בליגת העל.

benrimoj_clean.png

מימין: שי אהרון, מנהל מקצועי. אורי שרצקי, מנכ"ל. אלי בן רימוז', גדול שחקני הפועל. צילום: אפרת אשל

מתחת לקבוצת הבוגרים – אנחנו מציגים מחלקת נוער שוקקת ומקצועית, הגדולה בעיר. זה העתיד שלנו. אנחנו מפעילים גם מחלקת נערות, המביאה לידי ביטוי את העשייה של המועדון בחוד החנית של כדורגל הנשים בישראל. בשלוש השנים האחרונות יש להפועל ירושלים גם קבוצת בוגרות מדוברת: אחרי שהעפילה שתי ליגות ברצף מאז היווסדה, "הפועל קטמון ירושלים" היא כיום גורם דומיננטי בצמרת הגבוהה בליגת העל לנשים. 

אנו מפעילים אקדמיה לכדורגל, המטפחת כשרונות יוצאי דופן בתנאי פנימיה; ועוד במורד הגילאים תמצאו את בית הספר לכדורגל, שאין דומה לו באזור, וברמת השטח העירונית תגלו את "ליגת השכונות", פרויקט חדשני ומסעיר, שהפך למוסד ירושלמי, וגם אודותיו תוכלו לקרוא בהרחבה באתר. ויש עוד. הרבה.   

מלבד כדורגל מקצועני, אנו מקיימים, יוזמים ומסבסדים קשת של פרויקטים חברתיים, המנוהלים על ידי האוהדים והאוהדות עצמם. על קצה המזלג, נציין כאן את פעילות "הקבוצות המשולבות", בהן משחקים אנשים עם מוגבלויות בצוותא עם אוהדים, ואת פרויקט "קרית יערים", לבני נוער הדורשים שימת לב מיוחדת. על פעילויות אלה ונוספות זכינו באוגוסט 2022 בשני אותות כבוד מנשיא המדינה, בטקס השנתי של קבוצות ליגת העל.

אנו מאמינים בדו-קיום ובערכים ליברליים. דוקא במציאות המורכבת כל כך של בירת ישראל. הנאמנות שלנו נתונה לחיים משותפים בעיר, ומחויבותנו היא ​להניע שינוי חברתי של היכרות וקבלה הדדית של החלקים השונים בציבור הירושלמי: יהודים, מוסלמים ונוצרים, חילונים ודתיים (ובלשון נקבה, באותה העצימות). 

הכדורגל מהווה לא פעם פלטפורמה להתנהגות אלימה, גזענית, ונעדרת סובלנות. אנו מכירים את זה היטב בעיר שלנו. חרטנו על דגלנו להציב אלטרנטיבה גאה, ולעשות את זה אחרת, אבל לגמרי. ​המסע שלנו רק החל, הצטרפו אלינו.

פלייליסט מהווי המועדון YouTube

מהווי המועדון
הפועל בזמן המלחמה 📹 מבט מיוחד מבפנים

הפועל בזמן המלחמה 📹 מבט מיוחד מבפנים

01:56
צפייה בסרטון
ענר שפירא ז"ל✊💔תיעוד הגבורה וראיון עם הוריו

ענר שפירא ז"ל✊💔תיעוד הגבורה וראיון עם הוריו

02:02
צפייה בסרטון
החזירו את הרש הביתה 💔 Bring Hersh Home

החזירו את הרש הביתה 💔 Bring Hersh Home

05:46
צפייה בסרטון
הפסנתרן ירון קולברג פותח עונה חדשה של הפועל ❤️ | 2023/24

הפסנתרן ירון קולברג פותח עונה חדשה של הפועל ❤️ | 2023/24

01:43
צפייה בסרטון
bottom of page