הכר את המועמד - אבישי בלום

עו"ד בן 48. בגיל 4 לערך לקח אותי אבי המנוח למגרש בקטמון, ושם הוסבר לי שאנחנו אוהדי הפועל ירושלים. שם החל סיפור אהבתי/אהדתי להפועל ירושלים, רגש אדיר וטהור, שלא ניזוק לרגע ולא ינזק. שיחקתי בהפועל ירושלים ובנבחרות הנוער השונות מגיל 9 ועד גיל 20. אני חבר עמותה מזה שנים רבות. לפני 8 שנים התבקשתי על ידי הוועד לסייע בהקמת מחלקת הנוער ונרתמתי מיד למשימה. הידיעה שיש לי חלק בהקמת הנוער והפיכתה למה שהיא היום, ופירותיה ניכרים בקבוצה הבוגרת כיום, מסבה לי גאווה רבה. בהמשך הצטרפתי וסייעתי גם בהקמת האקדמיה שלנו בחוות הנוער. עד לעונה האחרונה כיהנתי בוועד המנהל כנציגו של יוסי ליפקין. במקביל עקבתי וסייעתי להליך המשפטי של שיכון ובינוי כנגד סאסי. הגיתי את הקונסטרוקציה המשפטית לשחרור השם הפועל ירושלים מידי מר יוסף סאסי הידוע יחד עם יוסי ליפקין שעמד בראש העניין ועם עוד חברים טובים.

החזון

אין חשוב מלשמור על הקיים ולשמר את מבנה בעלות האוהדים על מנת שתמיד יהיה גורלנו בידינו! דוגמא חייה לעניין זה מצויה בימים אלה מעבר לכביש, אסור לאפשר שדבר זה יוכל ויתרחש לנו – לא עוד. יחד עם זאת יש לתפיסתי לערוך התאמות כדי לאפשר לעוד אנשי עסקים לקחת חלק בהשקעה במועדון וקידומו למקום לו הוא ראוי.

היציע


איך אתה מציע לפתור את המחלוקות שעדיין קיימות ביציע? איך תאחד את הקהל?

לפי שאני עונה על השאלות, הייתי מבקש מכלל החברים המעוניינים לדעת מה העמדות שלי בנושאים השונים, ואני יודע שזה ארוך ומייגע, אני יודע "שהפיל שבחדר" בעניין שלי זה היותי הנציג של יוסי בוועד, ולכן מי שהנושא מטריד אותו מתבקש לקרוא תחילה את התשובה שלי לשאלה האחרונה, תודה מראש.

אני חושב שאני בדיוק האיש הנכון לתרום ולסייע לפתור את המחלוקות שעדיין קיימות, כמי שמזוהה וגאה מאוד בקטמון אבל לא שכח לרגע את המטרה שלשמה הוקמה והיה מצוי תמיד עם החברים שנשארו בהפועל הוותיקה יש ביכולתי לתווך את הדברים בצורה טובה ולסייע בפתרונות נכונים והטובים ובקרוב לבבות זה האתגר הגדול ביותר שלנו ואחת הסיבות שבגללן בחרתי להתמודד לוועד. לדעתי חלק גדול מהמחלוקות נעוצות בכך שאנשים/אוהדים טובים לא מכירים אחד את השני אלה רק דרך הרשתות החברתיות, והן במה רע מאוד להיכרות ויוצרות דמויות ומחלוקות שלא היו קיימות במציאות. אם אבחר אפעל להקמת וועדה, של שני נציגים מכל צד ואותי כדי לייצור מפגשים אישים גם בשולחנות עגולים גם בפעילויות עם שחקני הקבוצה הבוגרת גם פעילויות והכרויות של אוהדים אחד עם השני יפרקו את המתחים ויאחדו את הקהל שיח הבנה וסבלנות הם המפתחות לפתרון הדברים.

איך לדעתך יש לטפל באלימות שיש בתוך היציע שלנו?

אפס מוחלט של סובלנות לאלימות ביציע נקודה. אין סרט שיהיו אצלנו מקרי אלימות ביציע חד וחלק. השנה האחרונה היתה עבורי נוראית ומגעילה מהבחינה הזו, מבלי להתייחס להתנהלות כלל הצדדים שהיתה לא מוצלחת וזה עוד בעדינות, אנחנו עכשיו אחרי כל מה שעברנו בעניין על הדברים להיות ברורים לכולם מי שיפעל באלימות ביציע מקומו לא ביציע זה קו אדום בוהק מבחינתי.

האם לדעתך נכון לעשות מאמץ להפוך את היציע להיות עם כמה שפחות פוליטיקה? 100% הפועל ירושלים.

קודם כל וזה קו חד בעניין מבחינתי אסור שתהא גזענות ביציע, בעניין הזה יש דיונים שנים רבות, אמרתי בזמנו וכך גם עכשיו אפשר ללכת בשני דרכים, או שתהא הסכמה שיהיו אך ורק דגלים של הפועל ולא תהא שום פוליטיקה ביציע זו הדרך שאני מעדיף שתתקבל רק הפועל ירושלים ביציע ללא תוספות או שתהא קשת רחבה של כלל הדעות וכל אחד מהאוהדים שרוצה להביע את דעתו יכול. הבנתי לצערי שרוב האוהדים רוצים להביע גם את עמדותיהם הפוליטיות וזה לגיטימי לגמרי כל עוד זה נעשה בסובלנות קבלה הכלה, ואף אוהד לא מנסה לגבור על השני אלה כולם נותנים מקום לכל הדעות של כל האוהדים.

איך מחזירים ליציע אוהדים שטוענים שזאת לא הפועל ירושלים האמיתית?

השאלה מעט מבלבלת אותי האמת יש הפועל ירושלים אחת וזהו, יחד עם זאת ואני חלילה לא שופט איש על איך הוא מרגיש, אבל אני חושב שמי שאומר את הדברים "זה לא הפועל ירושלים האמיתית" מבטא פשוט תחושה אישית שבעבר הרגיש שייך/מחובר לקבוצה והיום הוא פחות. תודה לאל יש הפועל ירושלים אחת קבוצה אדומה אחת בעיר, הדרך לקרב את אותם אוהדים טובים ומסורים שחשים כך היא הדרך שגם כתבתי כבר, הכרות בין אוהדים מפגשים ופעילויות משותפות שיחות חוויות משותפות מהנות עם כל חלקי הקבוצה והקהל וע"י זה הגעה לתחושת הביחד של כולנו.


עמותה ועמדות כלליות


מה דעתך בנוגע לבעלות אוהדים?

עמדתי חדה בנושא הזה אין כל דרך אפשרית אחרת לטעמי, רק בעלות אוהדים וזה מבחינתי לא פתוח לשום משא ומתן. מי שיצא מעבדות לחירות, ודי להתבונן מעבר לכביש, מבין שזו הדרך היחידה האפשרית. לא מעלה על הדעת שיש מישהו שחושב אחרת ויכול הצדיק זאת באמת.


האם היית שוקל אפשרות לתת שליטה זמנית לבעל הון? לצורך הדוגמא – נניח שבקיץ יגיע תורם פוטנציאלי ויציע להזרים 2 מיליון דולר בשנה, במשך שלוש שנים, בתנאי שיקבל זכויות ניהול על הקבוצה הבוגרת.

השאלה הזו באה לשאול באמת מה יקרה באמת אם אורי אלון ירצה לקבל את זכויות הניהול בתמורה להשקעה כספית נכבדה. אז כך לפי מה שאני יודע ומבין אורי אלון, וצריך רק לברך להעריך ולהוקיר מאוד מאוד שהוא איתנו את תרומתו והשקעתו במועדון, אוהב את הדרך בה נעשים הדברים כיום. אני לא רואה סרט שאפשרות כזו בכלל תעלה על הפרק, אם בכל זאת תעלה אפשרות כזו אני מאמין שנדע להתמודד איתה באופן שכל הצדדים יהיו מרוצים והמועדון יוכל להתקדם באופן הכי טוב, כמובן מבלי לפגוע חלילה בבעלות האוהדים על הקבוצה. בעבר היו הצעות כאלה שהייתי בועד, ושנים רבות והיום הם שותפים לדרך שלנו. ממש זכויות הניהול הן משניות לקבלת החלטות נכונה וביצוע פעולות משותפות. אין לי ספק שכך ימשיך ויהיה גם עם אורי ועם כל אדם שירצה לתרום ולקחת חלק במועדון.

מה דעתך בנוגע להגבלת קדנציה לחברי ועד ועובדים בשכר?

התשובה לשאלה מתחלקת לשניים ביחס לחברי הוועד נראה לי שזה רעיון לא רע להגביל קדנציה רצופה של חבר ועד לחמש שנים ולאחר מכן שנת צינון, זה יתרום גם לריענון והזרמת דם חדש וגם יתן הפוגה נדרשת לשחיקה שחברי ועד עוברים עם השנים. זו נראית תקופה שניתן גם ללמוד את העשייה וגם לעשות מצד אחד ומצד שני לאפשר ריענון.

לגבי העובדים בשכר נראה לי שיש רק להתייחס רק לבכירים המנכ"ל והמנהל המקצועי, חברי היקר אלחנן העלה הצעה מפורטת בעניין באסיפת ח"ע האחרונה, שמצד אחד משמר את כוחו של הועד ומצד שני מקנה כח והשפעה לח"ע להיות שותפים פעילים בהחלטה, אני סבור שזו בהחלט הדרך שיש לפעול בה. בכל מקרה ישנן שיקולים לכן ולכן ויש לשקול את הדברים בזהירות ובכובד ראש. בקצרה הועד להביא לאסיפה 3 מועמדים והמלצה על המועדף של הועד, מידי מספר שנים 5 נראה לי המספר הנכון והאסיפה תיבחר באדם שימצא נכון לטעמה. אבל בכל שלב יוכל הועד לפטר את נושא המשרה, ולחזור על התהליך לצורך העסקת האיש הנכון. זאת נראית לי דרך מאוזנת ומתאימה.

מה יותר חשוב בעיניך – הצלחה מקצועית או "רוח המועדון" (ערכים קהילתיים, בעלות אוהדים, אפס סבלנות לגזענות אלימות וכו').

אני לא חושב ששני הדברים לא יכולים לעמוד בתחרות זה מול זה, לדעתי שני הדברים מזינים זה את זה ולא יכולים להתקיים אחד ללא השני. אין ספק שהצלחה מקצועית זה הקטר הכי משמעותי שעוזר ומפעיל את כל המועדון, רוח המועדון זה הדבר שמקנה את המשמעות וייחוד שלנו כקבוצה וקהל. הכל חשוב לדעתי.

מה דעתך על ניסיון להפחית את כמות המשחקים בשבת? (בהנחה ונישאר בליגה)?

קודם כל נשארים בליגה אופטימי תמיד. אני מאוד מאוד בעד כל דבר שניתן לעשות כדי לאפשר לכמה שיותר אוהדים להגיע למשחקי הקבוצה. כל דרך ופעולה בעניין מבורכות ולגיטימיות, לצערי הרב כח ההשפעה שלנו מועט, אבל אני מאוד בעד. על הועד לעשות כל דבר שיאפשר זאת.


מה עמדתך לגבי חפיפה עם משחקי הפועל כדורסל? אמנם, אין למועדון צד בעניין, אך יש תחושה שהמועדון לא עושה מספיק על מנת להימנע ממצבים אלו, לפחות ברמת המחאה או העלאה של הסוגיה על הפרק. האם אתה חושב שצריך להגביר את פעילות המועדון בנושא זה.

כמו בנושא המשחקים בשבת אני בעד כל דבר שניתן לעשות כדי לאפשר לכמה שיותר אוהדים להגיע למשחקי הקבוצה. כל דרך ופעולה בעניין מבורכות ולגיטימיות, לצערי הרב כח ההשפעה שלנו מועט בעניין, אבל אני מאוד בעד. נראה לי שחובה ליצור שת"פ עם הנהלת הכדורסל ולפעול ביחד בעניין מול המוסדות השונים.


תרומה להפועל


כמה שעות בשבוע הקדשת להתנדבות בעמותה ומוסדותיה בשנה אחרונה? באילו תחומים ופעילויות?

מעל חצי משרה לפחות.

הפעילות בוועד המנהל דורשת זמן רב. כיצד פעילות זו תשתלב עם העבודה שלך ביום-יום? האם באפשרותך להשקיע חצי משרה בהפועל? כמי שכיהן בוועד אני מודע היטב לדרישות מחבר ועד, ויודע בביטחון מלא שביכולותיי לעמוד בכך.


מקצועי


מה לדעתך הוועד המנהל יכול לעשות כדי להישאר בליגה?

תפקידו של הוועד בפן המקצועי הינו במספר נקודות. לפני הכל זה להציב לצוות המקצועי את המטרות שמצופה ממנו לעמוד בהן בתום העונה, לוודא ולפקח שאכן האנשים הנכונים והמתאימים ביותר מונו לצוות המקצועי, לוודא ולפקח שהמטרות ארוכות הטווח, דהיינו קידום ופיתוח שחקני הבית ומחלקת הנוער אכן מיושם בצורה טובה, בקיץ ובחלון העברות בינואר הוא לספק לצוות המקצועי תקציב גדול כלל הניתן כדי לתת להם את כל הכלים להעמיד את הקבוצה הטובה ביותר שהם יכולים, ולפקח שאכן הדברים נעשים. בשלב הנוכחי