top of page

לקראת המשחק: מחזור #18

הפועל ירושלים - הפועל ב"ש

מידעון משחק

  • שבת | 20.1 | טדי

  • שערים: 18:00

  • שריקה: 19:30

  • כרטיסים: 65₪ בקופות (או 69₪ באונליין). כל גיל חייב בכרטיס

  • שידור: ספורט 4

  • מחזירים את הרש הביתה

מה המצב הפועל?

נפתח בחדשות הוירוס שמסתובב בשבועות האחרונים בחדר ההלבשה: רויזמן ואלטמן הם האחרונים ליפול קורבן. חולים ובספק לשבת. עוד במסדר: פיבן עדיין מתנדנד, הדלקת במפשעה שמנעה ממנו לשחק מול נתניה תובעת עוד מנוחה. קאפיטה חוזר מהטיפול בפורטוגל אבל עדיין לא כשיר, שרירי הבטן. אדליי החלים סופית. כך גם מליח. אנחנו עם סגל קצר, בו יתכן ונזכה לבכורה בליגה של תוצר נוסף ממחלקת הנוער הגאה שלנו, הבלם פלג חמני.


אנחנו מתנערים ממשחק אמצע שבוע מאכזב בנתניה. פתחנו נהדר, אבל רויזמן המבשל חש ברע ויצא מוקדם, שיטת מתפרצות האגפים שלנו קרסה, והמשכנו למחצית נוראית עם הכדור. כלומר, רוב הזמן בלעדיו, בלי כדורים שניים או לחץ. חזרנו להראות כמו קבוצה בחצי השני, זה לא הביא פרנסה. מצפה לנו עכשיו חתיכת משוכה, שנמאס כבר לכתוב שהיא היחידה, לבד מסכנין, שלא הצלחנו להכניע בליגת העל.


נצטרך לעצור קבוצה במומנטום מטורף. להצליח לצאת ממצב של מגננה, להפסיק עם המסורת המטופשת של לחטוף מויטור והחברים בנייחים, שאופק יראה חד כפי שהיה בחצי בנתניה, שדוין יקבל כדורים למידותיו ולא יתרוצץ על פארש. פשוט אין ברירה. באר שבע בראן של 6 ניצחונות, עם ערימות של שערים מאז ה-4:4 בטדי מול בית"ר. התחייה שלה קרתה בזכות אנטוניו ספר, בעל הבומבות בשמאל, חתואל שחזר מהפציעה, התלבש על עמדת החלוץ ולא חדל מהבקעות, ואחד, בדש גיא. עוד על הברנש הזה בהמשך. 

❞ כיף גדול לחזור לדשא, לחברים, לקהל. אני מאמין מאוד בקבוצה, וביכולת שלה לתקן אלמנטים כדי לשפר את התוצאות ולנצח ❝ | נועם מלמוד במסיבת העיתונאים

"אני לא יודע בדיוק להצביע על מה השתבש בנתניה. לפעמים דברים פשוט קורים בדינמיקה של המשחק. אנחנו מתכננים כן לדחוף קדימה וכן להמשיך את המונמנטום שאנחנו מייצרים לעצמנו, כמו שקרה בתחילת המשחק, אבל לצערי זה לא קרה. הצוות מנתח את זה איתנו כדי ללמוד ולהשתפר. זה הרבה גם שלנו, השחקנים, דברים שאנחנו צריכים להביא מעצמנו." 


"אני לא דואג מהמצב שלנו בטבלה", הוסיף מלמוד. "כמו שאני לא מסתכל כרגע על הפלייאוף העליון, שגם יכול להיות בהישג יד אם נחזור לנצח, והוא כן שאיפה - ככה אני גם לא מסתכל על הקבוצות שמתחתנו ועל התחתית. הכל עוד רחוק, אנחנו צריכים להסתכל משחק-משחק. לבוא ולנסות לנצח כל פעם מחדש. ולהתחיל מהמשחק הקרוב. אנחנו סומכים על עצמנו גם מול באר שבע, ויודעים מה יש לנו להראות." 

❞ רצף קשה? אני לא מכיר משחקים קלים. יש לנו סגל טוב והוא אמור להיות מוכן לכל משימה, ולנצח כל יריבה ❝ | זיו אריה במסיבת העיתונאים

"אנחנו עובדים ועושים את ההתאמות שלנו, אבל בעיקר מתעסקים בהפועל ירושלים ולא בבאר שבע. אנחנו צריכים לשחק כדורגל טוב מחר כדי לשמח את הקהל, ולשחק טוב באופן רציף כדי לייצר כמה שיותר נקודות. זו תקופה עמוסה לכולם, וצריך לבחור בה את ההרכב הטרי ביותר, וגם להגיב תוך כדי משחק לעייפות המצטברת. לפעמים זה עובד יותר טוב, ולפעמים פחות טוב. אני לא מסתכל לא למעלה ולא למטה בטבלה, רק על הפועל." 

הראל וגיא חוזרים לטדי האדום

לפני המשחק נערוך טקס לשני שחקני הפועל ב"ש בהווה, שהיו חלק מרכזי מהפועל ירושלים של העונות האחרונות. הראל שלום עזב את הקבוצה הקיץ בסטטוס של השחקן הוותיק בסגל. מאז ימיו במחלקת הנוער הוא היה מהשחקנים האהובים והדומיננטיים בקבוצה, רוח חיה, מלחמה באגף וחיוך גדול מחוצה לו. אין סוף סיפורים וזכרונות. חלק אינטרגלי מאיתנו, על הדשא וביציע.


לגבי גיא בדש האמת שלא היינו סגורים בהתחלה, כשהגיע אי אז בלאומית. מצחיק. כמו שאוהדי ב"ש למדים כעת, גילינו שמאחורי דמות האדיש למראה מסתתר לו קוסם אמיתי. שחקן עם ראש ורגליים נדירות, שפרח אצלנו והיה אחראי לחלומות הכדורגל שחווינו במציאות בשלוש העונות הקודמות. אוהבים את שניהם, וזה לתמיד. 

לזכרו של ארז תורג'מן 

נוקיר מחר עוד באר שבעי אורח, הפעם מהיציע. אלידור כנפו הרים יוזמה אדירה בקיץ: הוא גייס תרומות שהומרו על ידינו ל-18 מינויים עונתיים לאוהדי הפועל, שהפרוטה לא מצויה בכיסם. זהו "המינוי של הארז". כנפו עשה זאת כדי להנציח את זכר חברו מגדוד הנדסה קרבית, ארז תורג'מן ז"ל, אוהד שרוף של הפועל שנהרג בהתקפת מחבלים ב-2002. אנחנו נרגשים לקראת האירוח של בני משפחתו תורג'מן היקרים ביציע.


Comentários


Workaround for Wix bug

bottom of page